HPE EH847B back-up-opslagapparaat Opslag autolader & bibliotheek Tapecassette 800 GB
- Merk: HPE
- Categorie:
- SKU: EH847B
- EAN: 5052916519270 0887111063229 88 ...1063229 8871110632298 4948382929730 4053162131170 5054565142038 5054484197591 0769186451425 5054533197596 6953041357821 5053866170047meer
Offer details
Verwante producten
Beschrijving
Outstanding Capacity and Performance, Monitoring Capabilities, Hardware Encryption & StoreOpen/LTFS
• HP StoreEver LTO Ultrium Tape Drives provide up to 6.25 TB of compressed capacity on a single cartridge.
Reliable, Well Connected and Compatible
• Allows the tape drive to dynamically and continuously adjust the speed of the drive to keep drives streaming to maximize performance and reduce start/stops which significantly increase reliability of HP drives and media.
Complete Solution Straight out of the Box
• Provides HP LTO media, cleaning cartridge(with full height drives), a free copy of the option to download Yosemite Server Backup Basic software which includes support for hardware data encryption and OBDR, cables and documentation.
Specificaties
| Prestatie | |
|---|---|
| Media type | Tapecassette |
| Kleur van het product | Zwart |
| Certificering | RoHS |
| Type product | Opslag autolader & bibliotheek |
| Standaard interfaces | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Ondersteunde opslagmediatypen | LTO-3 |
| Hoeveelheid slots (max) | 1 |
| Opslagmedia | |
| Standaardcapaciteit | 800 GB |
| Drive, omvang buffer | 64 MB |
| Data-uitwisseling | |
| Backupsnelheid (oorspronkelijke prestatie) | 432 GB/uur |
| Overdrachtssnelheid | 3 Gbit/s |
| Design | |
| Kleur van het product | Zwart |
| Certificering | RoHS |
| Kenmerken | |
| Kleur van het product | Zwart |
| Type product | Opslag autolader & bibliotheek |
| Gewicht en omvang | |
| Maat | 13,3 cm (5.25") |
| Gewicht | 1,45 kg |
| Overige specificaties | |
| Afmetingen (B x D x H) | 213 x 41,5 x 148 mm |