| Beheerfuncties |
|---|
| Switch-laag | L3 |
| Switch type | Managed |
| Web-gebaseerd management | Ja |
| Quality of Service (QoS) | Ja |
| Cloud-beheerd | Ja |
| Poorten & interfaces |
|---|
| Aantal basis-switching RJ-45 Ethernet-poorten | 48 |
| Type basis-switching RJ-45 Ethernet-poorten | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Aantal geïnstalleerde SFP modules | 0 |
| Aantal geïnstalleerde SFP+ modules | 0 |
| Vezel-optische connector | SFP28, SFP56 |
| Aantal SFP28-poorten | 2 |
| Aantal USB Type-A-poorten | 1 |
| Aantal beheerpoorten | 1 stuk(s) |
| Aantal QSFP56-poorten | 2 |
| Koperen ethernetbekabelingstechnologie | 100BASE-T |
| Netwerk |
|---|
| Koperen ethernetbekabelingstechnologie | 100BASE-T |
| Port mirroring | Ja |
| 10G support | Ja |
| Data-uitwisseling |
|---|
| Switchingcapaciteit | 524 Gbit/s |
| Throughput | 390 Mpps |
| Design |
|---|
| Rack-montage | Ja |
| Stapelbaar | Ja |
| Kleur van het product | Zwart, Zilver |
| Vormfactor | 1U |
| Prestatie |
|---|
| Physical stacking (units) | 10 |
| Frequentie van processor | 1800 MHz |
| Type geheugen | DDR4-SDRAM |
| Intern geheugen | 8000 MB |
| Flash memory | 32000 MB |
| Type processor | Ja |
| Stapelbaar | Ja |
| Energie |
|---|
| Vermogenstoevoer inclusief | Nee |
| AC-ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50/60 Hz |
| Energieverbruik opmerking | With JL670A PSU: Idle: 103W 100% Traffic Rate: 134W With JL758A PSU: Idle: 111W 100% Traffic Rate: 135W |
| Stroombron | AC/DC |
| Netvoeding voetnoot | 2 field-replaceable, hot-swappable power supply slots 1 minimum power supply required (ordered separately). Supported PSUs JL086A, JL087A, JL670A and JL758A. |
| Power over Ethernet (PoE) |
|---|
| Power over Ethernet (PoE) | Ja |
| Totaal Power over Ethernet (PoE)-budget | 2880 W |
| Overige specificaties |
|---|
| Latentie | Less than 5 µs 1 Gbps: 3.6 µs |
| Prestatiebeheer | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Geheugen en processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1.8GHz Memory: 8 GB DDR4, 32 GB eMMC Flash: 8 MB, 16 MB, or 32 MB, depending on model and configuration |
| Fan | Switch has two fan tray slots and comes with two fan trays installed. Minimum two fan trays required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
| Gewicht (imperiaal) | 6,02 kg (13.3 lbs) |
| Aansluitingen | 32 x 10/100/1000M and 16 x HPE Smart Rate 1/2.5/5G BaseT ports (configuration can be changed to 8 x HPE Smart Rate 10 G BaseT ports) with Class 8 PoE supporting up to 90W per port 2 x 10G/25G/50G [4] SFP ports 2 x 10G/25G SFP ports (MACsec) Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at and 802.3bt (up to 90W) 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port 1 x RJ-45 console Port 1 x Bluetooth dongle to be used with CX Mobile App |
| Eisen aan de omgeving |
|---|
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Gewicht en omvang |
|---|
| Breedte | 44 mm |
| Diepte | 442 mm |
| Gewicht | 6,02 kg |
| Optische vezel |
|---|
| Vezel-optische connector | SFP28, SFP56 |