HPE Microchip SmartRAID SR932i-p x32 Lanes 8GB Wide Cache NVMe/SAS 24G Controller for Gen10 Plus RAID controller PCI Express x16 4.0 46 Gbit/s
- Merk: HPE
- Categorie:
- SKU: P04220-B21
- EAN: 0190017282763 4549821201327
Offer details
Verwante producten
Beschrijving
Specificaties
| Poorten & interfaces | |
|---|---|
| Ondersteunde opslagstationinterfaces | SAS, SATA III |
| Hostinterface | PCI Express x16 |
| PCI Express slots versie | 4.0 |
| Prestatie | |
| Soorten RAID | 0, 1, 5, 10, 6, 50, 60, 1 ADM, 10 ADM |
| Intern geheugen | 8192 MB |
| Intern geheugentype | DDR4 |
| Overdrachtssnelheid | 46 Gbit/s |
| Certificering | EMC, CE, CNS, CT, FC, IC, KC, VC, EMC Doc, CE, C-tick, FCC, KCC, VCCI, BSMI, UL, EN 60950 and 62368, AU_NZ LoA and SDoC, RoHs, TW and EU |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 167,7 mm |
| Hoogte | 111,2 mm |
| Gewicht | 312 g |
| Overige specificaties | |
| Type behuizing | Full-height, half-length PCIe stand up card (SR932i-p) or Type-a Modular (SR416i-a) |
| Interne poorten | 32 internal tri-mode ports (SlimSAS SFF-9402 connectors supporting U.2 and U.3) supporting up to 32 direct-connected SAS/SATA/NVMe devices |
| Extra functies | See HPE SR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs for additional detail. |